aktualności

o fundacji / o galerii

projekty: wystawy / dyskusje / spotkania / wykłady / film

publikacje

artyści

partnerzy / patroni

kontakt

 

FACEBOOK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FUNDACJA SUPERMARKET SZTUKI / GALERIA SUPERMARKET SZTUKI

 


 

PROJEKTY

 

 

NOC MUZEÓW

 

 

IZABELA

 

CHAMCZYK

 

SYNERGIA

 

performance / 14 maja 2016 / 20:30-24:00

 

 

performance: Izabela Chamczyk

kamera: Katie Zazenski

kuratorka: Agnieszka Żechowska

Galeria Supermarket Sztuki


Założeniem performansu „Synergia” Izabeli Chamczyk jest działanie z materią malarską we wnętrzu, które uzyskuje status wnętrza obrazu. Artystka bada jego emocjonalną naturę. Widz ma możliwość uczestniczenia w procesie twórczym, wejścia w interakcję z artystką i obserwowania przemiany obrazu bezpośrednio lub poprzez medium wideo. 

Performance jest zapowiedzią wystawy indywidualnej Izabeli Chamczyk, która odbędzie się w listopadzie tego roku w Galerii Supermarket Sztuki.

IZABELA CHAMCZYK (ur. 1980) Ukończyła malarstwo na Akademii Sztuki Pięknych we Wrocławiu. Malarka-performerka-buntowniczka. Tworzy sztukę procesualną. Pracuje w wielu mediach redefiniując ich granice, angażując przy tym silne, nieraz skrajne emocje. Jednym z takich projektów była zrealizowana przez artystkę w 2013 roku „Wojna dwunastomiesięczna”. Akcja podejmowała zagadnienia miejsca artysty na rynku sztuki i w środowisku instytucji kultury, poszukiwania przestrzeni i uznania dla własnej twórczości oraz bezkompromisowej konfrontacji z odbiorcą.
Izabela Chamczyk jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego finalistką prestiżowych konkursów takich jak: Biennale malarstwa Bielska Jesień (wyróżnienie Obiegu 2015), 10 konkurs im. E. Gepperta we Wrocławiu, 6 Triennale Młodych w Orońsku czy konkurs Fundacji Vordemberge – Gildewart w MOCAK’u. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych oraz działań zbiorowych np.: w Galerii SCC w Isfahanie (Iran), Galerii Entropia we Wrocławiu, GSW w Opolu, BWA w Zielonej Górze, CSW w Toruniu, Festiwalu w Sokołowsku, ERARTA w Sankt Petersburgu (Rosja).